آموزش رایگان روش ANP فازی (FANP)

0
247
آموزش روش ANP فازی

به آموزش روش ANP فازی (FANP) در این پست می پردازیم و براساس یک مقاله بیس روش ANP فازی را به صورت کامل آموزش میدهیم. در این آموزش ما میتوانیم توسط یکی از نرم افزار متلب، اکسل و یا لینگو و با کمک نرم افزار سوپر دسیژن روش ANP فازی را حل کنیم. روش ANP فازی (fuzzy ANP) یکی از روشهای تصمیم گیری چند معیاره می باشد که زیر شاخه روش madm (تصمیم گیری چند شاخصه) است و یکی از روشهای پرکاربرد و مهم در پروژه ها و مقالات و پایان نامه ها می باشد.

مراحل روش ANP فازی

1- شناسایی معیارها، زیرمعیارها و یا گزینه های پژوهش : در این گام می بایست از طریق روش هایی همچون ادبیات پژوهش و یا نظرات و سوال از خبرگان عوامل و مولفه های پژوهش استخراج شوند.

2- تعیین روابط بین عوامل و مولفه ها: یکی از گام های روش ANP فازی این است که روابط درونی بدست آید این کار از طریق روشی همچون دیمتل فازی یا نظرات جمعی خبرگان حاصل می شود.

3- تشکیل جداول مقایسه زوجی و محاسبه اوزان: با توجه به نمودار شبکه ای پژوهش جداول مقایسه زوجی را تشکیل می دهیم و وزن معیارها و زیرمعیارها را بدست می اوریم

4- تشکیل سوپر ماتریس اولیه: با توجه به اوزان بدست آمده سوپر ماتریس اولیه ANP فازی را ایجاد می کنیم.

5- سوپر ماترس وزین: در این گام سوپر ماتریس وزن دار را بدست می آوریم.

6- سوپرماتریس حدی و وزن نهایی معیارها: از به توان رساندن ماتریس وزین، ماتریس حدی حاصل می شود که همان وزن نهایی معیارها و زیرمعیار و یا گزینه های پژوهش است.

اگر نیازمند مشاوره در انجام پروژه های خود هستید با ما تماس بگیرید 09338859181

قسمتی از ویدیوی آموزش روش ANP فازی

جهت تهیه فیلم این آموزش اینجا را کلیک کنید


banner

لینک کوتاه : http://sanaye20.ir/?p=6464

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید