خانه / جزوات درسی / جزوه درس سیستم های اطلاعات مدیریت (MIS)
جزوه سیستم های اطلاعات مدیریت mis

جزوه درس سیستم های اطلاعات مدیریت (MIS)

جزوه سیستم های اطلاعات مدیریت در قالب پاورپوینت (ppt) و ۲۵۲ صفحه

تاکنون جزوات و کتابهای زیادی با موضوع سیستم اطلاعات مدیریت به چاپ رسیده است از جمله کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت دکتر رضائیان ، کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته ، کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت لاودن، کتاب سیستمهای اطلاعات مدیریت دکتر صرافی زاده و کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته سرلک. این جزوه نیز برگرفته از مطالب کتاب دکتر رضاییان می باشد.

ویژگی های سیستم اطلاعات مدیریت (MIS)

۱- اطلاعات دقیق را بموقع در اختیار تصمیم گیرندگان قرار دهد. بموقع بودن اطلاعات امری است که می بایست توسط کاربر مشخص شود و اگر اطلاعات دقیق، به هنگام نیاز ارائه نگردد، ممکن است چنین نکته ای واضح و معمول به نظر برسد، با اینحال هنوز، نکته مهمی به شمار می رود. زیرا، ارائه بموقع و دقیق اطلاعات، جزو اهداف عمده هر سیستم اطلاعات به حساب می آید

۲- پاسخگوی کنکاشهای مدیریت برای دستیابی به اطلاعات باشد. گرچه ممکن است مدیر، بیشتر اطلاعاتی را که به طور منظم دریافت می کدن فراموش کند، ولی سیستم باید بتواند حتی به درخواستهای فوری مدیر نیز پاسخگو باشد. این امر ممکن است به اندکی طراحی اضافی نیاز داشته باشد، زیرا این قابلیت، بانک اطلاعاتی باسختار متفاوتی را طلب می کند هرچند که بازیابی این نوع اطلاعات دشوار می گردد وی چنین توانی که درون سیستم ایجاد می شود به هزینه اش می ارزد.

۳- گزارش بر مبنای استثنا به مدیریت ارائه دهد. مدیران به دانستن صدها فعالیتی که به طور رضایتبخش انجام می شود، علاقه ای ندارند بلکه می خواهند از عوامل که خارج از کنترل هستند یا بزودی از کنترل خارج می شوند، آگاهی یابند.

برای دریافت جزوه mis بر روی دریافت فایل کلیک کنید

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *