خانه / مقاله-یادداشت / دانلود سوالات مصاحبه دانشگاه شاهد
سوالات مصاحبه عقیدتی دانشگاه شاهد

دانلود سوالات مصاحبه دانشگاه شاهد

مصاحبه دانشگاه شاهد چگونه است؟

برای ورود به دانشگاه شاید در مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری باید در مصاحبه عقیدتی که به صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود شرکت کرد. ابتدا مصاحبه دانشگاه شاهد به صورت کتبی عقیدتی با تعدادی سوال گرفته می شود و چنانچه فرد قبول شود به مرحله مصاحبه عقیدتی شفاهی راه پیدا می کند.

توضیحاتی در مورد دانشگاه شاهد

دانشگاه شاهد همچون دانشگاه های تربیت مدرس و… یک دانشگاه جامع است. بدین معنی که این دانشگاه متولی آموزش دانشجویان در رشته های وابسته به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است. علیرغم اینکه این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه غیر انتفاعی در شورای انقلاب فرهنگی به ثبت رسیده ،اما برای دانشجویان هردو گروه آموزشی بهداشت و علوم ازقوانین دانشجویان دانشگاه های دولتی وزارتین استفاده می شود . یعنی علی رغم ثبت این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه غیرانتفاعی، این دانشگاه در حوزه دانشجویی کاملاً دولتی است . با این تفاوت که متقاضیان ورود به دانشگاه علاوه بر شرکت در آزمون های سراسری کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی می بایست در گزینش دانشگاه شاهد (بررسی صلاحیت عمومی) شرکت و در این گزینش قبول شوند.

در مرحله اول از تمام دعوت شدگان به مصاحبه  (که چند برابر ظرفیت هستند) یک آزمون به عنوان مصاحبه کتبی گرفته میشود که حدود تعداد سوالات ۸۰ تا ۱۰۰ است.
هدف مصاحبه کتبی شناخت شخصیت واقعی فرد هستش درواقع میخواهند فرد را به لحاظ اعتقادی ، سیاسی و روانشناختی بشناسند. سؤالات عباراتی هستند که نظر شمارا درباره آنها میخواهند و شما تنها باید یکی از گزینه های مخالفم ، موافقم یا تا حدی موافقم ، را انتخاب کنید . در هنگام پاسخ به مصاحبه کتبی انتخاب گزینه بسیار مهم است مثلا کلیدواژه هایی هستند که مشخص می کنند که آیا این عبارت صحیح است یا غلط، کلیدواژه هایی مثل اغلب، گاهی، معمولاً، هر ، می تواند ، باید و … و باید به این واژه ها خیلی دقت کرد. پس از تصحیح اولیه ، اسامی یا شماره تعدادی از متقاضیان خوانده میشود که طبق نوبت برای مصاحبه فرستاده می شوند بخش قابل توجهی از شرکت کنندگان بدون مصاحبه خداحافظی می کنند.
هدف از مصاحبه شفاهی مشخص کردن این موضوع است که پاسخ های شما در آزمون کتبی چقدر صحیح و معتبر است و درواقع قصد دارند شناخت دقیق تری از شما بدست بیاورند . سؤالاتی که در مصاحبه شفاهی می پرسند طیفی از سؤالات مذهبی و اعتقادی هستند و جواب های شما توسط پرسشگر، ثبت میشود.

سوالاتی که در مصاحبه دانشگاه شاهد میپرسند

تعدادی از سوالات مصاحبه کتبی عقیدتی دانشگاه شاهد:
همه مردم گاهی ناچار میشوند دروغ بگویند (موافقم ، تاحدی موافقم ، مخالفم)
آرایش برای خانم ها در این زمانه خوب است (موافقم ، تاحدی موافقم ، مخالفم)
تسبیحات اربعه همان تسبیحات حضرت زهرا(س) است (موافقم ، تاحدی موافقم ، مخالفم)
رتباط با جنس مخالف، درصورتیکه وابستگی ایجاد نشود اشکالی ندارد (موافقم ، تاحدی موافقم ، مخالفم)
بعد از وقوع زلزله و حوادث طبیعی نماز آیات واجبه (موافقم ، تاحدی موافقم ، مخالفم)

نمونه هایی از سوالات مصاحبه شفاهی عقیدتی دانشگاه شاهد:
آخرین نماز جمعه ای که رفتید چ زمانی بوده ؟ طریقه خواندن نماز جمعه را بگویید ؟
آخرین راهپیمایی که رفته اید چ زمانی بوده ؟
آیا تا بحال نماز جماعت خوانده اید ؟ اگر وسط نماز جماعت برسید چکار میکنید ؟
اگر در نماز ظهر و عصر که به جماعت برگزار میشود به نماز عصر برسید چ نیتی برای نماز میکنید ؟ ظهر یا عصر ؟
آیا فرد سیگاری یا سیاسی در خانوادتان هست ؟

جهت دانلود فایل کامل نمونه سوالات مصاحبه دانشگاه شاهد بر روی لینک زیر کلیک کنید.

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *