خانه / جزوات درسی / دانلود رایگان جزوه اقتصاد مهندسی
جزوه درس اقتصاد مهندسی

دانلود رایگان جزوه اقتصاد مهندسی

دانلود رایگان جزوه اقتصاد مهندسیدانلود رایگان جزوه اقتصاد مهندسی

درس اقتصاد مهندسی یکی از دروس مقطع کارشناسی مهندسی صنایع و بعضی از رشته های مهندسی می باشد. اقتصاد مهندسی یعنی بررسی اقتصادی بودن یک پروژه و یا مقایسه یک یا چند پروژه. این درس در مقطع کارشناسی مهندسی صنایع تدریس می شود و از دروس پر کابرد می باشد.

در اقتصاد مهندسی مبحث مهمی بنام ارزش زمانی پول موجود می باشد که اساس اقتصاد مهندسی همان ارزش زمانی پول است. این جزوه اقتصاد مهندسی به مباحث تبدل ارزش زمانی پول، فاکتورهای اقتصاد مهندسی، بررسی اقتصادی بودن یک پروژه و مقایسه اقتصادی دو یا چند پروژه می پردازد.

تعریف اقتصاد مهندسی

مجموعه ای از تکنیک های ریاضی برای ساده سازی مقایسه اقتصادی پروژه ها- اقتصاد مهندسی کاری به بررسی فنی پروژه ها ندارد. در اقتصاد مهندسی کمی بودن ارزش ها و اهداف تصمیم مهم است مقایسه اقتصادی پروژه ها از اهمیت زیادی برخوردار است یک مهندس یا مدیر باید با انتخاب یکی از تکنیک های اقتصاد مهندسی و کاربرد آن اقتصادی ترین پروژه را معرفی نماید تکنیک های کلی جهت مقایسه اقتصادی پروژه های ناسازگار جهت تصمیم گیری برای انتخاب یکی از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

  1. روش تحلیل ارزش کنونی (NPW)
  2. جریان نقدی سالانه یکنواخت
  3. نرخ بازده
  4. آنالیز نسبت منافع به مخارج

این جزوه در قالب 16 صفحه در فایل PDF می باشد. که به صورت دستنویس مطالب مهم اقتصاد مهندسی را در خود جای داده است.

دریافت فایل

دوستان عزیز همچنین یک پروژه کامل دیگر از درس اقتصاد مهندسی که به بررسی اقتصادی بودن ساختمان 8 طبقه می پردازد در لینک زیر قرار داده شده است. این پروژه تمامی محاسبات تکنیک های اقتصاد مهندسی در قالب اکسل آورده شده است.
  • اقتصاد مهندسی
  • جزوه اقتصاد مهندسی
4٫8

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =