تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / آموزش های نرم افزاری و غیر نرم افزاری / زمان سنجی MOST و Basic MOST به همراه نمونه فرم
زمان سنجی MOST و basic most

زمان سنجی MOST و Basic MOST به همراه نمونه فرم

زمان سنجی MOST و Basic MOST به همراه نمونه فرم
3.4 امتیاز در مجموع 5 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

زمان سنجی MOST

تکنیک MOST یکی از روشهای پیشرفته برای زمان سنجی می باشد این تکنیک خانواده زمان سنجی با داده های از پیش تعیین شده (PTS) است یعنی در تکنیک MOST از داده های استاندارد استفاده می شود. این تکنیک اولين بار بوسيله مينارد در سوئيس طراحي و از سال 1974 در ايالات متحده بكار گرفته شد موارد استفاده آن در فعاليت هائي نظير ماشين كاري ، ساخت ، مونتاژ ، حمل و نقل مواد و تعميرات و نگهداري مي باشد. خاصیت اصلی روش داده های استاندارد این است که می توان با سرعتی بیشتر از زمان سنجی با کرنومتر، زمان های از پیش تعیین شده و نمونه برداری از کار، زمان استاندارد را بدست آورد. در این سیستم به جای آنکه توجه تحلیل گر روی اپراتور باشد، به روی قطعه کار و حرکت آن و فرایندهای وارد بر آن می باشد. طیف عملیات مورد تحلیل می تواند از عملیات با سیکل کوتاه بسیار تکراری تا عملیات با سیکل طولانی و با تعداد کم باشد. در میان خانواده زمان سنجی MOST، تکنیک Basic most بسیار پر کاربرد است این تکنیک در بسیاری از عملیات دستی و معمول در صنعت کاربرد دارد. واحد زمان سنجی در سیستم های MOST برابر با TMU است که هر TMU برابر با 0.036 ثانیه می باشد.

نمونه فرم های زمان سنجی خط تولید

فرم های زمان سنجی معمولا در قالب فایل اکسل تهیه می شوند و شامل نام دپارتمان، مشخصات تکمیل کننده، نوع فعالیت، تاریخ و زمان شروع و پایان است. همچنین در این فرم ها شرح انجام کار نیز آورده می شود به عنوان مثال برای ساخت یک قطعه اگر 10 فعالیت انجام شود عموما اطلاعات زمان سنجی مروبط به هر فعالیت در یک شیت اکسل قرار داده می شود و هر فایل اکسل مختص به یک قطعه می باشد. در ویدیویی که در انتهای این مبحث آورده شده است به صورت کامل پر کردن این فرم ها را آموزش داده است.

زمان سنجی basic most

در فعالیت های دستی که معمولا از یک سیکل به سیکل دیگر مقدار تغییر وجود دارد از روش basic most استفاده می شود. در این روش جدولی تحت عنوان مدلهای توالی وجود دارد که تما حرکات هنگام کار در یک سیستم در آن گنجانده شده است. این مدلها شامل توالی حرکت عمومی، توالی حرکت کنترلی، توالی استفاده از ابزار و توالی جزثقیل دستی است. و برای هر عمل یک حرف لاتین در نظر گرفته شده است که در جدول زیر نیز آورده شده است.

مدلهای زمان سنجی bsic most


دوستان عزیز فیلم آموزش روشهای زمان سنجی با تاکید بر نیاز صنعت تهیه شده است مدت زمان این فیلم آموزشی 3 ساعت می باشد و به صورت کامل روشهای مهم زمان سنجی که در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد را آموزش می دهد و سپس با ارائه مثال های جامع در نرم افزار اکسل پیاده سازی می شود. از طریق لینک زیر می توانید این فیلم آموزشی ویژه را تهیه نمایید.

 گیف اشاره 2فیلم آموزش زمان سنجی


 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس (مشاوره و تحلیل)
تخفیف 75% فیلم آموزش HSE | مدت زمان: 180 دقیقه | فقط 35هزار تومان | به مدت محدود |جهت دانلود کلیک کنید
+