خانه / آموزش های نرم افزاری و غیر نرم افزاری / آموزش طراحی آزمایش ها با نرم افزار design expert
طراحی آزمایشات در دیزاین اکسپرت

آموزش طراحی آزمایش ها با نرم افزار design expert

در این ویدیو روش آماری سطح پاسخ در طراحی آزمایش ها و بهینه سازی متغیرها در نرم افزار دیزاین اکسپرت (Design Expert) آموزش داده می شود. آموزش طراحی آزمایش ها با نرم افزار design expertهمچنین فایل نصبی نرم افزار دیزاین اکسپرت مخصوص ویندوزهای 32 بیت و 64 بیتی با کرک سالم و آموزش نصب نیز قرار داده شده است. مدت زمان این آموزش 1 ساعت و به زبان فارسی می باشد و به صورت کارگاهی آموزش داده شده است.

طراحی آزمایش ها (DOE)

طراحی آزمایش ها یکی از مهم ترین ابزارهای مدیریت کیفیت و بهره وری است که باعث می شود محصول با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه طراحی و تولید شود. امروزه شرکت هایی موفق هستند که در دنیای رقابت بتوانند باقی بمانند و این نیازمند ایجاد کیفیت در محصولات خود است. یکی از گامهایی که می توان در جهت ایجاد بهترین کیفیت در محصول شد طراحی مناسب محصول است که می توان به وسیله ابزار طراحی آزمایش ها (DOE) به آن دست پیدا کرد. در طراحی آزمایش ها تعدادی از متغیرهای اولیه را دستکاری نموده تا تاثیر آن بر روی متغیر پاسخ را ارزیابی کنیم. به عنوان مثال در یک شرکت تولید کمربند ایمنی، متغیرهایی که بر روی عملکرد کمربندی ایمنی تاثیردارند از جمله فشار گاز، طول کمربند، جنس کمربند است. در طراحی آزمایش در هر بار این سه متغیر را تغییراتی اعمال میکنیم مثلا فشار گاز را کمتر یا بیشتر میکنیم و آزمایش را انجام میدهیم تا بدانیم کدام حالت از همه بهتر است.

کاربردهای طراحی آزمایش ها

این روش کاربردهای فراوانی در صنعت دارد از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تعیین پارامترهای کلیدی که بر روی محصول تاثیر دارند.
 • انتخاب بهترین حالات طرح که بهترین نتیجه را داشته باشد.
 • نتایجی که از فرایند حاصل می شود را می تواند بهبود دهد.
 • زمان را کاهش می دهد.
 • باعث کاهش هزینه می شود.

آموزش طراحی آزمایش ها با نرم افزار design expert

نرم افزار دیزاین اکسپرت (Design expert)

این نرم افزار یکی از نرم افزارهای تخصصی طراحی آزمایش ها است که توسط Stat-Ease, Inc ارائه شده است. آخرین نسخه فعلی این نرم افزار نسخه 11 است. در فایل زیر نسخه 10.3 این نرم افزار با کرک معتبر ارائه شده است. این نرم افزار امکان ایجاد نمودارهای دو بعدی و سه بعدی با کیفیت را دارا است. از جمله قابلیت های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام فرایندهای طراحی و بهینه‌سازی محصولات
 • دارای ابزار سه بعدی ساز قدرتمند
 • امکان خلق طراحی‌های دو بعدی- حل عددی معادلات
 • دارای ابزار ورودی و خروجی پیشرفته
 • امکان Flag گذاری و Plot پیشرفته
 • امکانات رسم نمودار (منبع: ویکی پدیا)

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

یک دیدگاه

 1. با سلام خدمت استاتید گرامی ، خیلی عالی بود هم دانلودش راحت بود و هم خود فایل خوب بود
  اگه بازم در مورد سطح پاسخRSM مطلبی داشتین برام بفرستین.

  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

توجه مهم: دوستان عزیز چنانچه هنگام خرید فایل با پیغام "قطع بودن درگاه پرداخت" مواجه شدید با شماره 09338859181 تماس بگیرید.تماس باما
+