روش ANP فازی با مثال

روش ANP فازی با مثالروش ANP فازی با مثال

روش ANP فازی یکی از روش های تصمیم گیری چند شاخصه است که با محیط فازی در رابطه است. در این روش با استفاده از تکنیک سوپر ماتریس روش ANP فازی انجام می شود. وزن معیارها را می توان از روشهایی همچون روش چانگ یا روش بهبود یافته بدست آورد. و سپس با استفاده از تکنیک سوپر ماتریس ANP وزن نهایی محاسبه شود. این روش بر اساس مقاله بیس معتبر انجام  می شود.

تفاوت روش ANP فازی با روش AHP فازی در وجود ارتباطات درونی است. به همین دلیل اولین گام روش ANP فازی تعیین روابط داخلی بین معیارها یا زیرمعیارها است. این روابط از تکنیک هایی نظیر دیمتل فازی و یا پرسش از افراد صاحب نظر یا برگرفته از مقالات مرتبط بدست می آید. سپس با توجه به این روابط درونی، مقایسات زوجی تشکیل می شود و اوزان بدست می آید.

در فیلم آموزشی زیر به صورت کامل روش ANP فازی بیان می شود و تمامی مراحل ذکر می شود. این ویدیو به صورت تخصصی و برای اولین بار تهیه شده است.

اگر نیازمند مشاوره رایگان و انجام پروژه های خود با این روش هستید با ما تماس بگیرید 09338859181

قسمتی از ویدیوی آموزش روش ANP فازی

جهت تهیه فیلم کامل این آموزش اینجا را کلیک کنید

جهت تهیه فیلم کامل این آموزش اینجا را کلیک کنید


مطالب مشابه و مرتبط

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

انجام تخصصی پروژه، پایان نامه و مقاله تصمیم گیری چند معیاره-- کمترین هزینه بالاترین کیفیت ==> تماس یا تلگرام 09338859181تماس باما
+