دانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MIS

0
334

کتاب سیستم­ اطلاعات مدیریت MIS یا Management Information System  از سه واژه مدیریت، اطلاعات و سیستم تشکیل شده است. اطلاعات مبنای هر تصمیم ­گیری است. امروزه در رقابت­های صنعتی، اطلاعات دقیق­تر و مفیدتر، برگ برنده،­ محصوب می­شود. بر خلاف باور عامیانه، واژه ی اطلاعات (Information) با داده (Data) بسیار متفاوت است. برای فهم معنای حقیقی اطلاعات و عدم اختلاط آن با داده­ها، در آغاز تعریفی از این دو را ارائه می نماییم.

سیستم اطلاعات مدیریت Management Information System یا (MIS)

 وقتی مدیر یک سازمان می­خواهد تصمیم بگیرد، داده ­های فراوانی که اغلب مفید نیستند، در اختیارش قرار می‌ گیرد. این داده ها باید پالایش و معنی‌ دار شوند و به اطلاعات مفید تبدیل شوند. دانش سیستم­ اطلاعات مدیریت، اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می­کند، امکان پیش­بینی آینده را فراهم می آورد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آن­ها قرار می­دهد تا بتوانند تصمیمات مقتضی را اتخاذ کنند.

سیستم اطلاعات مدیریت، به مجموعه ­ی عناوین و ابزاری اطلاق می­شود که اطلاعات مورد نیاز مدیران سازمان را در زمینه ­ها و حیطه­ های مسئولیت حرفه­ای آن­ها، بادقت، در زمان مناسب و شکلی مطلوب فراهم می­کند. هدف اساسی MIS حمایت از سطوح مدیریتی میانی سازمان از طریق عرضه­ ی اطلاعات در قالب­های متناسب با نوع بهره­ برداری مدیران است.

جهت دانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MIS با فرمت pdf از طریق لینک زیر اقدام کنید.

banner
اشتراک گذاری در کلوپ | اشتراک گذاری در فیس نما
لینک کوتاه : http://sanaye20.ir/?p=6136

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید