تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / مقاله-یادداشت / پروژه مسیریابی وسیله نقلیه (VRP) در گمز
دانلود پروژه مسیریابی وسایل نقلیه (VRP) در گمز

پروژه مسیریابی وسیله نقلیه (VRP) در گمز

در این مطلب به مساله مسیریابی وسایل نقلیه (VRP) به همراه محدودیت پنجره زمانی پرداخته می شود.در واقع مدل یک مقاله ISI در محیط نرم افزار گمز (Gams) پیاده سازی می شود که در انتهای این پست جهت دانلود قرار داده شده است.

مساله مسیریابی وسایل حمل و نقل با پنجره زمانی (VRPTW) مساله تعمیم یافته ای از مساله مسیریابی وسایل حمل و نقل با محدودیت ظرفیت (CVRP) است که در آن سرویس به هر مشتری باید در یک بازه زمانی معین (این بازه زمانی به پنجره زمانی معروف است) صورت گیرد.

عنوان فارسی مقاله: مساله مسیریابی وسیله نقلیه با محدودیت پنجره زمانی

paper title: A hybrid algorithm for vehicle routing problem with time windows

مقاله مسیریابی وسیله نقلیه VRP

 مدل مسیریابی وسیله نقلیه

در بسياري از سيستم هاي خدماتي نظير حمل و نقل مسافران و سرويس هاي خدماتي تعميرات و نگهداري، مشتريان مي بايستي توسط مجموعهاي از وسايل نقليه سرويس دهي شوند. اين ناوگان حمل و نقل در يک مکان استقرار يافته اند. هدف پيدا کردن مجموعه اي از مسيرها مي باشد به گونه اي که مجموعه اي از محدوديت ها را ارضا کند و کل مسير طي شده توسط وسايل نقليه و ساير هزينه ها کمينه شود. اين مساله، مساله مسيريابي وسيله نقليه نام گذاري شده و دربسياري از مجلات معتبر علمي به صورت گسترده مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. هدف از مساله VRP در شرايط کلاسيک، کمينه سازي کل مسافت طي شده توسط وسايل نقليه، کاهش حجم ناوگان، کمينه سازي جريمه هاي ديرکرد يا زودکرد سرويس دهي و در نهايت افزايش رضايت مشتريان است. مساله مسیریابی وسایل نقلیه در واقع توسعه ای از مسئله معروف فروشنده دوره گرد بوده است. از همان سالهای اولیه معرفی این مسئله توسعه های زیادی بر روی این موضوع شروع به شکل گرفتن گرفت. این مسئله با توجه به اهمیت بالایی که به بحث زمان درحل مسایل می دهد در عمل از کاربرد بیشتری برخوردار بوده و لذا توجه بیشتری را در محافل علمی به خود اختصاص داده است.

مدل های مختلف VRP

مدلی که در این مقاله بررسی می شود در زیر آورده شده است. هدف مدل پیشنهادی کمینه سازی طول کل سفر است. همچنین علاوه بر محدودیت های سنتی، مدل شامل محدودیت های مرتبط با پنجره های زمانی می باشد. با توجه به علائم، پارامترها و متغیرهای تعریف شده، مدل ریاضی پیشنهادی متشکل از یک تابع هدف و چندین دسته محدودیت می باشد که پس از معرفی مدل ریاضی توضیحات بیشتری در مورد تابع هدف و محدودیت ها ارایه خواهد

مدل مسیریابی وسائل نقلیه vrpمحدودیت های مدل

  • محدودیت a، محدودیت حداکثر تعداد مسیرها را نشان می دهد (حداکثر K مسیر از انبار به خارج می شود).
  • محدودیت b، محدودیت سفررا نشان می دهد( هر مسیر شروع و پایانش به انبار است).
  • محدودیت های c-d، محدودیت های سرویس دهی را نشان می دهند( هر مشتری تنها یکبار توسط وسیله نقلیه ملاقات می شود).
  • محدودیت e، محدودیت ظرفیت است.
  • محدودیت f، محدودیت ماکزیمم زمان سفر است.
  • محدودیت های g-h-i، محدودیت های پنجره زمانی هستند.

گیف اشاره 2دوستان عزیز از طریق لینک می توانید توضیحات این مدل، مقاله ISI و فایل گمز (Gams) پیاده سازی مدل را خرید نمایید لینک دانلود بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

قیمت: 50.000 تومان

فایلهای دانلود: مقاله isi، کد گمز و توضیحات در قالب WORD

پرداخت آنلاین و دانلود


مطالب مشابه و مرتبط

  • مساله مسیریابی وسایل نقلیه
  • مسیریابی وسایل نقلیه با پنجره زمانی
  • پیاده سازی مدل VRP در گمز
4٫9

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =

مشاوره و انجام تخصصصی پروژه ها، مقالات و پایان نامه های تصمیم گیری چند معیاره | تماس 09338859181
+