دانلود رایگان جزوه و کتاب مهندسی ارزش و تحلیل ارزش

0
271

در ادامه سه فایل در رابطه با مهندسی ارزش قرار داده شده است:

  1. کتاب آشنایی با مهندسی ارزش
  2. جزوه مهندسی ارزش دانشگاه تهران
  3. جزوه دیگر از مهندسی ارزش

مهندسی ارزش روشی سیستماتیک، نظامیافته و مبتنی بر خلاقیت و کارگروهی برای حل مسأله، کاهش هزینه و بهبود عملکرد و کیفیت پروژهها، محصولات و فرآیندها است. مهندسی ارزش به کمک گستره وسیعی از دانش و تجربیات متخصصین و با تمرکز بر کارکردهای پروژه، محصول یا فرآیند نتایج قابل اجرا برای بهبود را به سرعت ارایه میکند.

بر اساس تعریف مؤسسه بین المللی مدیریت پروژه، مهندسی ارزش نگرشی خلاق به منظور بهینه سازی هزینه های چرخه عمر، صرفه جویی در زمان، افزایش سود، بهبود کیفیت، افزایش سهم بازار، حل مشکلات و استفاده بهینه از منابع میباشد.

انجمن مدیریت پروژه مدیریت ارزش را اینگونه تعریف میکند: “رسیدن به ارزش مطلوب نیازمند ایجاد تعادل بین پارامترهای متضاد برای رسیدن به موقعیت مناسب میباشد درحالیکه مدیریت ارزش در حال مواجه شدن با موضوعات راهبردی است، مهندسی ارزش در حال بهینه سازی مفاهیم، نکات فنی، جنبه های اجرایی و پیکربندی ارزش میباشد.”

هدف مهندسی ارزش ارایه راهکارهای قابل اجرا در راستای حل مسأله، کاهش هزینه و افزایش کیفیت (عملکرد) است که تمامی این موارد در گرو توجه به کارکرد پروژه یا محصول میباشد، اما تحقق اهداف مورد نظر در کوتاهترین زمان ممکن بسیار مهم است. یافتن نقطه بهینه (تعادل) بین کارکرد، کیفیت و هزینه هدف دیگر مهندسی ارزش میباشد. در واقع هدف کلی مهندسی ارزش، افزایش ارزش پروژه است.

banner
اشتراک گذاری در کلوپ | اشتراک گذاری در فیس نما
لینک کوتاه : http://sanaye20.ir/?p=5953
کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه در محیط های قطعی و فازی/مسلط به نرم افزارهای سوپردسیژن و اکسپرت چویس

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید