خانه / کتاب / دانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MIS
کتاب سیستم اطلاعات مدیریت mis

دانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MIS

دانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MISدانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MIS

کتاب سیستم­ اطلاعات مدیریت MIS یا Management Information System  از سه واژه مدیریت، اطلاعات و سیستم تشکیل شده است. اطلاعات مبنای هر تصمیم ­گیری است. امروزه در رقابت­های صنعتی، اطلاعات دقیق­تر و مفیدتر، برگ برنده،­ محصوب می­شود. بر خلاف باور عامیانه، واژه ی اطلاعات (Information) با داده (Data) بسیار متفاوت است. برای فهم معنای حقیقی اطلاعات و عدم اختلاط آن با داده­ها، در آغاز تعریفی از این دو را ارائه می نماییم.

سیستم اطلاعات مدیریت Management Information System یا (MIS)

 وقتی مدیر یک سازمان می­خواهد تصمیم بگیرد، داده ­های فراوانی که اغلب مفید نیستند، در اختیارش قرار می‌ گیرد. این داده ها باید پالایش و معنی‌ دار شوند و به اطلاعات مفید تبدیل شوند. دانش سیستم­ اطلاعات مدیریت، اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می­کند، امكان پیش­بینی آینده را فراهم می آورد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آن­ها قرار می­دهد تا بتوانند تصمیمات مقتضی را اتخاذ كنند.

سیستم اطلاعات مدیریت، به مجموعه ­ی عناوین و ابزاری اطلاق می­شود كه اطلاعات مورد نیاز مدیران سازمان را در زمینه ­ها و حیطه­ های مسئولیت حرفه­ای آن­ها، بادقت، در زمان مناسب و شكلی مطلوب فراهم می­كند. هدف اساسی MIS حمایت از سطوح مدیریتی میانی سازمان از طریق عرضه­ ی اطلاعات در قالب­های متناسب با نوع بهره­ برداری مدیران است.

جهت دانلود کتاب سیستم اطلاعات مدیریت MIS با فرمت pdf از طریق لینک زیر اقدام کنید.


مطالب مشابه و مرتبط

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + بیست =