تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / پروژه و پایان نامه / نمونه پروژه MSP ساختمان بتنی
نمونه پروژه msp ساختمان بتنی

نمونه پروژه MSP ساختمان بتنی

نمونه پروژه MSP ساختمان بتنی
4.3 امتیاز در مجموع 7 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

در ادامه لینک دانلود رایگان نمونه پروژه MSP مربوط به یک ساختمان بتی قرار داده شده است. این پروژه مربوط به درس مدیریت و کنترل پروژه می باشد که یکی از دروس اصلی و بسیار کاربردی مهندسی صنایع است که در مقطع کارشناسی تدریس می شود یادگیری این درس یک امتیاز مثبت در زمینه اشتغال آینده دانشجویان این رشته است. در این درس به صورت کامل از پیاده سازی یک پروژه از ابتدا تا انتها پرداخته می شود، کلیه فعالیت ها ذکر شده، منابع آورده می شود و برنامه های زمان بندی ارائه می شود.

تعريف پروژه

براي بهره گيري از دانش مدیریت پروژه، در اولین قدم باید پروژه را از کارهای عادی و روزمره باز شناخت. کاری که آغاز مشخص دارد، اهداف مشخصي را دنبال مي کند و باید تحت ويژگي هاي مشخصي در زمان معین تحویل شود، يك پروژه است و نمي توان آن را بخشی از کارهای تکراری و روزانه دانست. بعد از انجام پروژه چیزی پدید می آید که تا پیش از آن وجود نداشته است. پروژه ها صرفنظر از اندازه هایشان همگي کارهايي نو هستند. از برگزاري يك رزمایش بزرگ نظامي تا تغییر دکوراسيون يك اتاق همگي پروژه هایی هستند که باید به درستي و در همان اولین مرتبه، که آخرین مرتبه نیز هست، انجام پذیرند. افراد باید بیاموزند که چگونه پروژه ها را در کنار کارهای تکراري خود به خوبی به نتیجه برسانند. نباید فراموش کرد که در بسياري از موارد جز اولین اجرا، شانسي براي اجراي مجدد کار نیست. برای مواجهه مناسب با پروژه ها، افراد باید دید خود را تغییر دهند. بیشتر کارهاي روزانه، تكراري و داراي فرآيند مشخص هستند؛ اما نمي توان براي آنها پایان مشخصي را قائل شد. پروژه ها دارای نتایج پایاني مشخصي هستند که با رسیدن به آنها پروژه پایان یافته خواهد بود. پروژه های دوره زماني مشخصي دارند و اغلب بودجه اختصاصی میگیرند و گروه مشخصي براي اجراي آنها در نظر گرفته مي شود. نتایج پایاني پروژه ها با آنچه از کارهاي روزانه انتظار مي رود نیز متفاوت است.

مدیریت و کنترل پروژه در MSP

ویژگی های پروژه

بطور کلي، پروژه ها دارای پنج ويژگي هستند که مي توان با توجه به آنها، پروژه را از کار روزانه جدا کرد.

 • پروژه آغاز و پایان مشخص دارد. رسیدن از ابتدا تا انتهاي پروژه اغلب شامل توالي قابل تعريفي از فعالیت هاست.
 • پروژه منابعي، شامل انسان، تجهیزات، زمان و پولی را که مشخصأ به فعاليت هاي آن اختصاص یافته است، مصرف مي کند. دقیقا به عکس آنچه در کارهای تکراری جریان دارد.
 • نتایج پایاني پروژه ها از پیش تعیین شده هستند و اهداف کيفي و عملكردي مشخصي را دنبال می کنند. هنگامی که پروژه پایان یافت، چیز جدیدی بوجود آمده که قبلا هرگز وجود نداشته است.
 • پروژه اغلب رویکردی برنامه ریزی شده و سازمان یافته را براي دستيابي به اهداف مورد نظر دنبال مي کند.
 • يك پروژه معمولا همکاری گروهي از افراد را برای به انجام رسیدن طلب می کند.

تاريخچه مديريت پروژه

مدیریت پروژه، فرآیند ترکیب ابزار و روش ها و مردم در قالب يك سيستم براي اجراي پروژه اي با اهداف مشخص روي زمان، هزینه و کیفیت است. مدیریت پروژه مجموعه اي از ابزارها و قدم های به هم پیوسته براي منطبق نگاه داشتن اجرا با برنامه و بودجه است. این ابزارها با روشن کردن اهداف، مسوولیت هر بخش از پروژه را به دقت تعریف می کنند و سازماندهي مناسبي بین اجزاء براي بهره گيري از منابع محدود ایجاد مي كنند. بشر همواره مشغول اجراي پروژه هاي كوچك و بزرگ بوده است؛ از ساخت اهرام مصر تا جنگ ایران و روم و از ساخت فضاپیما تا ساخت کلبه اي چوبي همگي پروژه هایي بوده و هستند که بازمانده هايي از آن را هنوز مي توان یافت. اما اولین کاربرد علمي و مدرن مديريت پروژه در ساخت اولین زیردریایی هسته ای در دهه ۱۹۵۰ در آمریکا صورت گرفت. دریاسالاري به نام آدمیرال هیمان ریکاور، مدیر پروژه این طرح، براي اولين بار جهت هماهنگ کردن صدها پیمانکار، هزاران منبع و اطمینان از اجرای به موقع پروژه، روشي جديد که امروزه با نام پرت شناخته مي شود، ابداع کرد. هر چند بدون وجود کامپیوتر عملیات دستي محاسبه مسیر بحرانی بسیار مشکل بود، اما کمک بسیار زیاد این روش و اجرای موفقیت آمیز پروژه مذکور موجب شد تا همگان به اهمیت علم جديد پي ببرند. سالیان پس از آن، اين تكنيك در پروژه هاي ساخت فضاپیماها و دیگر پروژه هاي نظامي استفاده شد. اولین استفاده هاي غيرنظامي آن از سال ۱۹۹۰ و با ظهور کامپیوترهای نوین آغاز شد. پروژه ها به دليل وجود عامل نساني پیچیده هستند. تكنيك ها و مفاهیم مدیریت پروژه، هماهنگي ها را آسان تر می کند و این اطمینان را ایجاد مي كند که آیا می توان به پیش بینی های زمان تکمیل کار امیدوار بود.

کنترل پروژه مایکروسافت یکی از اعضای خانواده Microsoft Office است. به همین خاطر محیط کار کنترل پروژه مایکروسافت، بسیار شبیه محیط کار برنامه های اکسس و یا ورد (word) است (برای مثال ساختار منوهاو جعبه های ابزار بسیار شبیه به برنامه های فوق می باشد. در این برنامه به همان ابزارهای کمکی، مانند راهنمای سریع دستیار ( Ofice Assistant) دسترسی دارید.

در این فایل زمانبندی پروژه به صورت کامل انجام شده است. این پروژه دارای فعالیت های زیر می باشد که هر کدام از این فعالیت ها خود دارای تعدادی زیر فعالیت هستند. پروژه دارای تقریبا 70 فعالیت است.

 1. تجهیز کارگاه
 2. خاکبرداری
 3. فونداسیون
 4. اسکلت
 5. سقف سازی
 6. سفت کاری
 7. تاسیسات فاز اول
 8. کفسازی
 9. سقف کاذب
 10. نازک کاری
 11. نماسازی
 12. کاشی و سرامیک
 13. تاسیسات فاز دوم
 14. نقاشی و نصب شیشه
 15. تمیزکاری و تحویل و برچیدن کارگاه

دریافت فایل


گیف اشاره 2دوستان عزیز یک پروژه کامل “ساخت ساختمان شش طبقه در نرم افزار MSP به همراه منشور پروژه” در لینک زیر قرار داده شده است. این پروژه شامل فایل گزارش WORD و فایلهای نرم افزار MSP است این پروژه شامل بیش از 160 فعالیت می باشد. قیمت این پروژه 27,000 تومان می باشد که میتوانید از لینک زیر خریداری نمایید

منشور پروژه شامل:

1- توصیف پروژه

2- هدف اصلی پروژه

3- نقش ها و مسئولیت های اجرائی

4- خلاصه مایلستون ها

5- فرضیات، محدودیت ها و ریسک ها

6- معیار های پذیرش

7- اهداف محدوده ، زمان، هزینه و کیفیت

8- مشخصات زمين پروژه

9- مشخصات پروژه ساختماني و پروانه ساختمان

10- فرم توجیه اقتصادی (این بخش از شامل موارد محرمانه می باشد و در پروژه قرار داده نشده است)

11- فرم توجيه فني

12- فرم تعیین محدوده اختیارات در پروژه

13- لیست ذینفعان پروژه

پرداخت آنلاین مهندسی صنایع


مطالب مشابه و مرتبط:

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

4 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشین رمز فایل چی هست؟

  • مدیر سایت

   سلام
   فایلها فاقد رمز می باشند در صورتیکه بر روی فایل رمزی گذاشته باشیم در توضیحات فایل بیان میکنیم.

   • من باهربرنامه ای امتحان کردم بازنشد ویاصفحه خالی بود
    میشه لطفااسکرین فایل بازشده روایمیل کنید

    • مدیر سایت

     لطفا بعد از دانلود فایل، نام فایل را به انگلیسی تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 75% فیلم آموزش HSE | مدت زمان: 180 دقیقه | فقط 35هزار تومان | به مدت محدود |جهت دانلود کلیک کنید
+