تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / پروژه و پایان نامه / پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی کارخانه لبنیات
پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی لبنیات

پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی کارخانه لبنیات

پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی کارخانه لبنیات
3.6 امتیاز در مجموع 5 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

دانلود پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی در کارخانه لبنیات شامل تولیدات ماست، خامه، کره و شیر

پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی یکی از پروژه های عملی دروس مهندسی صنایع می باشد که به انواع مسائل طراحی کارخانه می پردازد و با ماشین آلات و نیروی انسانی سروکار دارد. در این پست به ارائه یک پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی از کارخانه لبنیات پرداخته شد. درس طرح ریزی واحدهای صنعتی از دروس مهم و کاربردی مهندسی صنایع است که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد یادگیری تخصصی این درس در بازار کار یک مزیت برای فرد به حساب می آید.

در طرح ریزی واحدهای صنعتی ما با دو عبارت که بسیار به هم شبیه هستند در رابطه هستیم لیست قطعات (part list) و صورت مواد (BOM). که در ادامه این دو مورد توضیح داده می شوند.

لیست قطعات

لیست قطعات فهرستی از اجزاء تشکیل دهنده یک محصول را نشان می دهد، همچنین اطلاعات مربوط به اقلام خریدنی یا ساختنی نیز در لیست قطعات مشخص می شود. برای هر محصول کارخانه یک لیست قطعات جداگانه تهیه می شود و همچنین لیست قطعات شامل مواد مصرفی در حین فرآیند مانند چسب، گریس، روغن و… نمیشود. لیست قطعات علاوه بر اطلاعات لازم برای تصمیم درباره ساخت یا خرید قطعات شامل اطلاعات شماره نقشه فنی، نام قطعه، تعداد قطعه بکاررفته در محصول و… نیز می باشد.

صورت مواد یا فهرست مواد (Bill Of Material)- BOM

BOM یا فرمول ساخت معمولا به صورت یک جدول از مواد و قطعات که مشخصاتی از قبیل استاندارد ابعاد، شکل، جنس مواد، وزن مواد و … را شامل می شود، شناسایی می شود. در اغلب موارد BOM لیست مواد و قطعاتی را که نشان دهنده اجزا تشکیل دهنده محصول است نمایش می دهد که شامل کلیه اجزا محصول، ترتیب ساخت و تعداد هر یک از اجزا برای ساخت یک واحد از محصول است.

واحدهای تولیدی قبل از شروع تولید و ساخت یک محصول ابتدا BOM آن محصول را تهیه می نمایند که این در واقع نسخه ابتدائی است و در طول پروسه طراحی اولیه تا تولید نهائی احتمالا تغییرانی می کنند. در این مواقع عنوان BOM متغیر با فرمول ساخت متغیر به آن اطلاق می گردد. یکی از کاربردهای این جدول در واحد مالی بخصوص حسابداری صنعتی است که می تواند از روی جدول BOM، محصولات را قبل از تولید برآورد قیمت نماید.

می توان گفت BOM جزء اسناد محرمانه شرکتها است و استفاده کنندگان تنها با مجوز مدیریت به آن دسترسی دارند، به طور کلی لیست مواد شامل دو دسته اطلاعات کلی زیر است:

  1. مواد اولیه و خام که هیچ گونه عملیاتی روی آنها انجام نشده و برای ساخت قطعات به کار می رود.
  2. موادی که در حین ساخت و یا مونتاژ از آنها استفاده می شود مانند چسب، گریس، روغن و …

نکته: فرق بین لیست قطعات (Part List) یا لیست مواد (BOM) در این است که مواد مصرفی حین تولید (مانند روغن، چسب و در لیست قطعات ثبت نمی شود، ولی در BOM وجود دارد همچنین ليست قطعات بدون سطح بندی است ولی در BOM همراه با سطح بندی است و ضرایب مصرف قطعات نیز مشخص می گردد.


گیف اشاره 2دوستان عزیز علاوه بر پروژه بالا، دو پروژه کامل طرح ریزی واحدهای صنعتی با فرمت word به صورت کامل در لینک زیر قرار داده شده است توضیحات این پروژه در فایل “توضیحات” آورده شده است. ابتدا این فایل را مطالعه کنید چنانچه تمایل به تهیه پروژه داشتید از طریق “لینک خرید” اقدام کنید بعد از پرداخت به صورت خودکار لینک دانلود نشان داده می شود.

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس (مشاوره و تحلیل)
تخفیف 75% فیلم آموزش HSE | مدت زمان: 180 دقیقه | فقط 35هزار تومان | به مدت محدود |جهت دانلود کلیک کنید
+