خانه / ویدیو / فیلم آشنایی با تقاضا محوری زنجیره تامین و تولید برای سفارش MTO و MTS
زنجیره تامین تقاضا محور MTO و MTS

فیلم آشنایی با تقاضا محوری زنجیره تامین و تولید برای سفارش MTO و MTS

جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

MTO مخفف عبارت Make to Order یا Made to Order است (به آن BTO نیز گفته می شود – ساخته شده برای سفارش). در روش تولید MTO ، تا زمان دریافت سفارش تایید شده برای یک محصول ، آن محصول تولید یا ساخته نمی شود. این روش تولید به طور معمول برای محصولات بسیار سفارشی ، محصولاتی که در مقادیر کمی تولید می شوند ، استفاده می شود و محصولاتی که در آنها انبارش موجودی بسیار پرهزینه است. نمونه هایی از محصولات بسیار سفارشی شامل خودرو ، ماشین آلات ویژه ، کارخانه های صنعتی و هواپیماهای هوایی هستند.

تولید برای انبار نیز Make To stock یا MTS نامیده می شود. در این حالت محصول نهایی ساخته شده و مشتری بنا به نیاز خود مجبور است آن را خریداری کند.تولید برای زخیره سازی برعکس کالاهایی است که براساس تقاضای واقعی یا سفارشات مشتری تولید می شوند. هنگامی که پیش بینی دقیق تقاضا امکان پذیر باشد ، استراتژی ساخت برای انبارش می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. این استراتژی در صورت پیش بینی غلط تقاضا با شکست مواجه میشود.

در MTO تا زمانی که مشتری سفارشی نداده باشد تولیدی انجام نمی شود. واژه demand driven به معنی زنجیره تامین است که برمبنای تقاضا یا تقاضا محوری باشد.

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره و اجرای پروژه های تصمیم گیری و موارد مربوط به خرید از محصولات فروشگاه با شماره 09338859181 تماس و یا در واتساپ پیام دهید
+