تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / پروژه و پایان نامه / دانلود پروژه برنامه ریزی تولید شرکت بابل ماشین
پروژه برنامه ریزی تولید

دانلود پروژه برنامه ریزی تولید شرکت بابل ماشین

دانلود پروژه برنامه ریزی تولید شرکت بابل ماشین
4 امتیاز در مجموع 2 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

در این پروژه، برنامه ریزی تولید در شرکت بابل ماشین با استفاده از روش بهینه سازی خطی (LP) پیاده سازی می شود. این پروژه در قالب فایل PDF و در 53 صفحه می باشد.در این پژوه ابتدا مساله تعریف می شود و سپس مدلسازی شده و تابع هدف و محدودیت ها ذکر می شوند و در انتها نیز توسط نرم افزار لینگو مدل حل شده و جواب ها استخراج و تحلیل می شوند. برنامه ریزی تولید از دروس کارشناسی مهندسی صنایع می باشد که هم در صنعت و هم در بحث آکادمیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه ریزي تولید

برنامه زمان بندی و توالی عملیات در مسائل برنامه ریزی تولید به عنوان یکی از عوامل کلیدی موفقیت در هر سازمان تولیدی نقش مهم و موثری دارد، زیرا زمانبندی تولید باعث جلوگیری از انباشت سرمایه، تقلیل ضایعات، کاهش و یا حذف بیکاری ماشین آلات و تلاش برای استفاده بهتر از آنها، پاسخگوئی بموقع به سفارشهای مشتریان و تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در موقع مناسب میشود. مسائل زمانبندی تولید بسیار متنوع هستند.
هدف زمانبندی تولید تخصیص منابع محدود در طول زمان برای انجام گروهی از فعالیتهای است. داشتن یک برنامه زمانبندی تولید مناسب، تاثیر زیادی بر افزایش کارائی و دسترسی به اهداف سازمان دارد. مدل زمانبندی تولید در هر یک از سازمانهای تولیدی با توجه به اهداف و اولویتهای دسترسی به هر یک از آنها متفاوت است. بنابراین برای تعیین مدل زمانبندی مناسب در سازمان ابتدا باید اهداف، اولویت و محدودیت منابع مورد بررسی قرار گیرد. زمانی که نرخ تقاضا با زمان تغییر کند، مساله برنامه ریزی پویا نامیده می شود . موارد زیر طرق مختلفی است که برای برنامه ریزی به منظور تامین تقاضای در حال نوسان در اختیار مدیریت می باشد.

1- سطح موجودی را در دوره هایی که دارای تقاضای کمتری بوده بیشتر کنیم تا از عهده ی تقاضاهای زیادتر آینده بر آییم.

2- در دوره هایی که حداکثر تقاضا را داریم، فروش از دست رفته داشته باشیم یا اینکه سفارش عقب افتاده را قبول کنیم.

3- در عین حالی که نیروی انسانی ووسایل تولید را ثابت نگه می داریم وسعی می کنیم که از سیاست اضافه کاری در زمانهای حداکثر تقاضا وتعطیلات در مواقع حداقل تقاضا استفاده نماییم.

4- در مواقع حداکثر تقاضا از روش قراردادهای جنبی استفاده نماییم.

5- با تغییر نیروی انسانی از طریق استخدام و اخراج ظرفیت تولید را تغییر دهیم.

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 85 درصدی فیلم آموزش زمان سنجی به مناسبت سال جدید به مدت محدودجهت دانلود کلیک کنید
+