تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / پروژه و پایان نامه / پروژه نگهداری و تعمیرات مهندسی صنایع در شرکت سرامیک
پروژه نگهداری و تعمیرات مهندسی صنایع

پروژه نگهداری و تعمیرات مهندسی صنایع در شرکت سرامیک

پروژه نگهداری و تعمیرات مهندسی صنایع در شرکت سرامیک
4 امتیاز در مجموع 1 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

این پروژه به بررسی نحوه اجرای پروژه نگهداری و تعمیرات در کارخانه کاشی یزد سرامیک می پردازد. درس نگهداری و تعمیرات یکی از دروس تخصصی مهندسی صنایع است که در مقطع کارشناسی تدریس می شود این درس در صنعت بسیار پر کاربرد می باشد و از طرفی یادگیری پروژه ها و مطالب این درس تمرینی برای ورود به صنعت در آینده می باشد. در زمینه نگهداری و تعمیرات بیشتر بر روی دستگاهها و ابزارها تمرکز می کنیم زیرا اصولا بر این ضرب المثل تکیه میکنیم که پیشگیری بهتر از درمان است. یعنی با ایجاد یک سیستم نگهداری و تعمیرات قوی از بروز خرابی های یکباره جلوگیری کنیم.

فهرست مطالب

 • معرفی کارخانه
 • چگونگی روند خط تولید
 • مراحل اجرای سیستم نت
 • قابلیت اطمینان
 • قابلیت تعمیر
 • قابلیت دسترسی
 • استراتژی نت موجود در کارخانه
 • برنامه ریزی و کنترل نت
 • دفتر برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات
 • برون سپاری
 • گارانتی و وارانتی

در طی سال های گذشته نگهداری و تعمیرات (نت) شاید بیش از هر رشته مدیریتی دیگری دستخوش تغییرات شده است. این تغییرات به علت افزایش قابل توجه تعداد و تنوع تجهیزات فیزیکی (کارخانه ها، تجهیزات و ساختمان ها است که در سراسر دنیا باید نگهداری و تعمیر شوند. افزایش تعداد طرح های پیچیده، تکنیک های جدید نت و نیز تغییر نگرش به سازمان و مسئولیت های نگهداری و تعمیرات، باعث گسترش این تغییرات شده اند.

در عصر حاضر ، بدون تردید یکی از بنیان های اساسی در هر سازمان، تجهیزات، ماشين آلات و نیروی انسانی است و از طرفی برای افزایش بهره وری، کارایی ارایه خدمات و دستیابی به استانداردهای جهانی باید توجه خاصی به افزایش کارایی ماشین آلات، کاهش هزینه های تعمیراتی و توقف ماشین آلات داشت. یکی از مسائل مهمی که امروزه در صنایع مختلف مورد توجه قرار گرفته، نگهداری و تعمیرات به موقع دستگاه ها و تجهیزات است. بی توجهی به این موضوع سبب بروز خسارات اقتصادی شده و حتی در برخی از موارد زیان های جبران ناپذیر زیست محیطی و ایمنی با هزینه گزاف را به دنبال داشته یا خواهد داشت. مقوله نگهداری و تعمیرات به عنوان فعالیتی سودآور تلقی می شود که هدف آن کاهش اختلاف بین هزینه های واقعی و ایده آل نگهداری یا به بیان بهتر، کاهش هزینه های عدم اطمینان است. برای این منظور در اغلب کشورهای توسعه یافته در برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات عواملی نظیر کیفیت، هزینه و انعطاف پذیری در ارائه خدمات و رضایت مشتری محاسبه می شود.

بازار های جهانی در حال فشار به سازمان ها جهت رقابت نمودن نه فقط در کیفیت و قیمت، بلکه در زمینه های تکنولوژی، کاهش زمان تحویل کالا، نوآوری، قابلیت اعتماد و فناوری اطلاعات می باشند. سیستم نگهداری و تعمیرات نقش کلیدی را در دستیابی به اهداف و مقاصد سازمانی از جمله کاهش از کارافتادگی تجهیزات، بهبود کیفیت و بهره برداری بازی می کند.

موفقیت سازمان ها در ارایه خدمات و افزایش کیفیت، به علل گوناگونی بستگی دارد که داشتن یک نظام نگهداری و تعمیر مناسب یکی از مباحث مهم هر سازمان می باشد و این موضوعی است که می بایست از طریق مناسب ترین و عملی ترین شیوه ها، بدان دست یافت. در مدیریت سنتی مقوله نگهداری به عنوان ابزار پشتیبانی، غیره بهره ور و کم اهمیت که مزیت ناچیزی را برای سازمان ها در بردارد، مدنظر قرار گرفته نگهداری و تعمیرات همچنین به تغییر انتظارات واکنش نشان می دهد. این تغییرات شامل رشد سریع آگاهی درباره وسعت تاثیر خرابی تجهیزات بر ایمنی و محیط زیست، رشد آگاهی از رابطه میان کیفیت محصول و نت و افزایش فشار برای رسیدن به ماشین هایی با دسترسی پذیری بالا و کنترل هزینه ها است. این تغییرات، روش ها و مهارت های صنعتی را تا سر حد محدودیت هایشان به چالش کشیده اند پرسنل نگهداری و تعمیرات، همچنین مدیران و مهندسان، باید خود را به طور کامل با روش های جدید تفکر و عملیات وفق دهند. در مقابله با این هجوم تغییرات، مدیران همه جا به دنبال رویکرد های جدیدی برای نگهداری و تعمیرات هستند. آن ها می خواهند از شروع های نادرست و عاقبت های ناموفقی جلوگیری کنند که همیشه با تحولات عظیم همراه هستند. در عوض آن ها در پی چارچوب استراتژیکی هستند تا با کمک آن بتوانند تحولات جدید را در الگویی مشترک ترکیب کرده، به طور محسوس ارزیابی نموده و آن هایی را که احتمالا بیشترین ارزش را خواهند داشت در شرکت های شان به کار گیرند.

سیر تکاملی نگهداری و تعمیرات در سال های مختلفجهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت فایل


گیف اشاره 2دوستان عزیز یک پروژه دیگر از درس نگهداری و تعمیرات در لینک زیر قرار داده شده است. به خاطر اینکه موتورهای جستجو قادر به یافتن این پروژه نباشند و دوستان بتوانند به عنوان پروژه نگهداری و تعمیرات تحویل دهند از آوردن نام و توضیحات به صورت مستقیم خودداری شده است. از طریق لینک زیر می توانید توضیحات این پروژه را ببینید و در صورت تمایل خرید نمایید.

نمونه سوالات استخدامی مهندسی صنایع

1- پروژه شماره 1 نگهداری و تعمیرات / توضیحات / لینک خرید / قیمت : 25.000 تومان


 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 85 درصدی فیلم آموزش زمان سنجی به مناسبت سال جدید به مدت محدودجهت دانلود کلیک کنید
+