تبلیغ دوم صنایع بیست
خانه / آموزش های نرم افزاری و غیر نرم افزاری / آموزش نرم افزار سوپر دسیژن (Super decision)
آموزش نرم افزار سوپر دسیژن super decision

آموزش نرم افزار سوپر دسیژن (Super decision)

آموزش نرم افزار سوپر دسیژن (Super decision)
4.4 امتیاز در مجموع 9 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

معرفی نرم افزار سوپر دسیژن (Super decision)

در این پست به آموزش ویژه و کامل نرم افزار سوپر دسیژن خواهیم پرداخت و در قالب یک فیلم آموزشی تمامی منوهای نرم افزار را توضیح داده و مثال های کاربردی حل می کنیم. نرم افزار سوپر دسیژن (super decision) یکی از نرم افزارهای تصمیم گیری چندمعیاره مختص روشهای AHP و ANP می باشد. این نرم افزار از قابلیت های زیادی برخوردار است. روش AHP به روش تحلیل سلسله مراتبی و روش ANP به روش فرایند تحلیل شبکه معروف هستند. این نرم افزار قابلیت ایجاد ماتریس اولیه، ماتریس وزن دار و سوپر ماتریس حد دار را دارد. همچنین قابلیت تحلیل حساسیت مدل را نیز دارا است. در این آموزش به طور کامل با طریق رسم مدلهای AHP و ANP در این نرم افزار میپردازیم. با حل مثال کامل این دو روش را شرح داده، مقایسات زوجی را ایجاد میکنیم و به تجزیه و تحلیل مدل میپردازیم. این آموزش به صورت ویدیویی تهیه شده است و از طریق لینک زیر میتوانید این آموزش را تهیه کنید.

نرم افزار سوپر دسیژن super decision

فهرست آموزش سوپردسیژن (Super decision)

 • آموزش دانلود و نصب نرم افزار سوپر دسیژن: فایل نصبی این نرم افزار رایگان می باشد و توسط سایت اصلی این نرم افزار قابل دانلود می باشد فرایند دانلود و نصب این نرم افزار در فیلم آموزشی توضیح داده شده است.
 • توضیح مختصر در مورد نرم افزار
 • پیاده سازی مدل های AHP و ANP (دارای سطوح هدف، معیار، زیرمعیار و گزینه) در نرم افزار
 • ایجاد ارتباطات سلسله مراتبی و شبکه ای
 • انجام مقایسات زوجی معیارها، زیرمعیارها و گزینه ها در نرم افزار
 • نرخ ناسازگاری مقایسات زوجی و اصلاح نرخ ها
 • استخراج مقایسات زوجی در اکسل جهت قرار دادن در گزارش
 • بررسی سوپر ماتریس اولیه، وزین و حددار
 • بررسی اولویت بندی معیارها و زیرمعیار
 • بررسی رتبه بندی گزینه ها
 • انجام تحلیل حساسیت بر روی مدل

منوهای نرم افزار سوپر دسیژن

در هر بار اجرای نرم افزار یک صفحه همانند شکل زیر نشان داده می‌شود.

منوی اصلی نرم افزار سوپر دسیژن

نرم افزار سوپر دسیژن از 6 منوی زیر تشکیل شده است:

 1. File
 2. Design
 3. Assess/Compare
 4. Computation
 5. Network
 6. Help

منوی File

این منو در برگیرنده دستوراتی نظیر باز کردن یک فایل جدید (New)، بستن فایل جاری، باز کردن فایلهای موجود در سیستم، ذخیره فایل، خروجی کامل و… است. این منو همانند عمکرد منوی File در دیگرنرم افزارها است. در این منو عملیاتی از جمله باز کردن یک صفحه جدید، باز کردن فایل های قبلی سوپر دسیژن، ذخیره، پرینت و خارج شدن از نرم افزار آورده شده است.

منوی file نرم افزار super decision

منوی Design

از طریق این منو می‌توان برای پیاده‌سازی مدل‌ها، خوشه (کلاستر) و گره ایجاد کرد. همچنین می‌توان مدلهای سابنت (subnet) ایجاد کرد. این منو همانطور که از نامش پیداست برای طراحی اولیه مدل استفاده می‌شود. کلاسترها در سوپردسیژن از اصلی ترین مبنای طراحی مدل هستند یعنی برای ایجاد یک مدل سلسله مراتبی و یا شبکه ای باید حتما ابتدا کلاستر (Cluster) را ایجاد کرد و سپس درون کلاسترها، گره ها (Node) را ایجاد نمود.

منوی design نرم افزار super decision

منوی Assess/Compare

از طریق این منو عملیات مقایسات زوجی صورت می‌گیرد. منظور از مقایسات زوجی، همان بررسی دو به دوی عوامل مساله و دادن امتیاز به آن مقایسات است. این فرایند از طریق Pairwise Comparisoms حاصل می‌شود. این بخش نیز از مهمترین بخش های نرم افزار Super decision است تمامی فرایندهای وزندهی، مقایسه زوجی، نرخ ناسازگاری مقایسه زوجی و پاسخگویی به پرسشنامه ها در این قسمت قرار دارد.

منوی compare نرم افزار super decision

منوی Computation

کلیه خروجی‌ها و تحلیل‌های لازم بر روی مدل، از طریق این منو حاصل می‌شود. عملیاتی نظیر تحلیل انواع سوپرماتریس‌ها، نتایج رتبه‌بندی آلترناتیوها، تحلیل حساسیت، بهینه‌سازی و … از طریق این منو بدست می‌آید. سوپرماتریس ها کاربرد بسیار زیادی در مدل های ANP دارند طوری که برای ایجاد وزن نهایی ANP سه سوپرماتریس باید تشکیل شود که اولین آن سوپرماتریس بدون وزن (اولیه) است که در نرم افزار به نام unweighted super matrix آورده شده است. دومین سوپرماتریس بنام سوپرماتریس موزون معروف است که در نرم افزار به نام weighted super matrix آورده شده است. آخرین سوپرماتریس که وزن های نهایی در آن استخراج می شود سوپرماتریس حدی (Limit matrix) است.

منوی Computation سوپر دسیژن

گیف اشاره 2دوستان عزیز آموزش گام به گام تمامی منوهای نرم افزار به همراه پیاده سازی مثال در لینک زیر آورده شده است جهت ورود به صفحه این آموزش بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش سوپر دسیژن


گیف اشاره 2نکته: دوستان عزیز توجه داشته باشند که فایل نصبی نرم افزار سوپر دسیژن به صورت کاملا رایگان است و از سایت اصلی آن قابل دریافت است به هر حال دوستانی که قادر به دانلود آن نیستند از طریق لینک زیر می توانند این نرم افزار را به همراه سریال نامبر به صورت کاملا رایگان دانلود کنند.


اگر نیازمند مشاوره در انجام پروژه های خود هستید با ما تماس بگیرید| 09338859181

روش AHP خاکستری (فرایند تحلیل سلسله مراتبی خاکستری)

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

2 دیدگاه

 1. ببخشید چرا توی سایت سوپر دسیژن نمیشه ثبت نام کرد؟

  • مدیر سایت

   سلامی مدتی هست که سایت اجازه ثبت نام نمیده و نمیشه کد فعال سازی دریافت کرد در صورتیکه نیاز به کد فعال سازی دارید از طریق همین پست تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 75% فیلم آموزش HSE | مدت زمان: 180 دقیقه | فقط 35هزار تومان | به مدت محدود |جهت دانلود کلیک کنید
+