تبلیغ دوم صنایع بیست
پرسشنامه ویکور vikor

پرسشنامه ویکور (VIKOR)

پرسشنامه ویکور (VIKOR)
3 امتیاز در مجموع 2 رای از 1 تا 5
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

تکنیک ویکور از قدیمی ترین روشهای تصمیم گیری چند معیاره است که در سال 1998 ارائه شده است که به معنی جواب سازشی و بهینه تصمیم گیری است. این روش در زمره روشهای جبرانی می باشد یعنی کمبود یک گزینه در یک معیار می تواند توسط معیار دیگر تقویت و جبران شود. در این روش با دو تعریف مطلوبیت گروهی و میزان تاسف در رتبه بندی ها مواجه هستیم که روش ویکور اصولا رتبه بندی که ارائه می دهد گزینه برتر دارای حداکثر مطلوبیت گروهی و حداقل میزان تاسف است.

جهت انجام تحلیل روش ویکور (vikor) نیاز به طراحی پرسشنامه ویکور داریم این پرسشنامه همانند پرسشنامه تاپسیس است یعنی متشکل از ماتریس معیار-گزینه است. این روش نسبت به روشهای مشابه از بهینه سازی بهتری برخوردار است و با استفاده از مقدار سودمندی و تاسف اقدام به رتبه بندی معیارها می کند. در لینک زیر آموزش طراحی پرسشنامه ویکور آورده شده است و گام به گام آموزش داده شده است.

ورود به صفحه آموزش

انجام پروژه تصمیم گیری چند معیاره
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 75% فیلم آموزش HSE | مدت زمان: 180 دقیقه | فقط 35هزار تومان | به مدت محدود |جهت دانلود کلیک کنید
+