خانه / پروژه و پایان نامه / دانلود پروژه طراحی آزمایش ها با مینی تب
پروزه طراحی آزمایش در مینی تب

دانلود پروژه طراحی آزمایش ها با مینی تب

روش طراحي آزمايش ها (DOE) از عبارت Design Of Experiment برگرفته شده است و يكي از روشهاي جدید آمار است كه به وسيله آن مي ­توان متغيرهاي مهم و کلیدی را که بر کیفیت محصول اثر مي گذراند شناسايي كرد. با استفاده از این تکنیک می توان بر روی عوامل ورودی تغییراتی ایجاد کرد تا به بهترین کیفیت دست پیدا کرد. همچنین می توان سطوح متغیرها را برای دستیابی به بهترین سطح تعیین کرد.

در ميان طرحهاي DOE، طرحهاي عاملي كامل طرحهايي هستند كه در آنها در هر آزمايش، تمام تركيب­هاي ممكن سطوح عوامل بررسي مي شوند. اين طرح ها امكان بررسي آثار اصلي و آثار متقابل عوامل را به وجود مي آورند. اين طرحهاي عاملي كامل a^k قابلیت آزمایش k عامل در a سطح را دارند، اما واحد هاي تحقيقاتي وآزمايشگاهي، به دليل محدوديت زمان، مواد و تجهيزات بايد از حداقل اجرا در آزمايشها استفاده كنند. بدين منظور، امروزه طرح­هاي عاملي كسري، به تازه­ترين مقوله به منظور افزايش كارايي تبديل شده اند. در اين طرح­ها براي هر عامل تنها دو سطح تست مي شود، يعني طرحهاي 2^k با k عامل و 2 سطح. در نهایت به منظور کاهش هرچه بیشتر تعداد اجرا، طرح­ های عاملی کسری  با k-p عامل و 2 سطح پیاده خواهند شد.

در ادامه دو پروژه طراحی آزمایشات که با نرم افزار مینی تب (MINITAB) انجام شده است آورده شده. این دو پروژه هم در قالب فایل گزارش WORD و هم فایل های نرم افزاری آورده شده است.

1- پروژه بررسی عوامل موثر بر کمربند ایمنی با طراحی آزمایشات / توضیحات پروژه / لینک خرید

2- پروژه بهبود کیفیت آجر شومینه با روش طراحی آزمایشات / توضیحات پروژه / لینک خرید


مطالب مشابه و مرتبط

  • توضیح طراحی آزمایشات
  • پروژه طراحی آزمایشات (DOE)
5٫0

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =

انجام تخصصی پروژه، پایان نامه و مقاله تصمیم گیری چند معیاره-- کمترین هزینه بالاترین کیفیت ==> تماس یا تلگرام 09338859181تماس باما
+