پرسشنامه ANP فازی

تهیه پرسشنامه ANP فازی

از طریق لینک زیر می توانید فیلم آموزش تهیه پرسشنامه ANP فازی را دانلود نمایید. روش ANP فازی الگوریتمی همانند روش ANP دارد با این تفاوت که محاسبات با استفاده از طیف و اعداد فازی صورت می گیرد. نحوه تهیه پرسشنامه این روش، همانند پرسشنامه روش AHP فازی است. برای تهیه پرسشنامه باید ابتدا روابط درونی عوامل پژوهش تعیین گردد و سپس بر اساس روابط، پرسشنامه ANP فازی را ایجاد کرد و در اختیار خبرگان قرار داد تا پاسخ دهند.

طیف کلامی در روش ANP فازی

طیف های مختلفی از جمله طیف 5 تایی و یا 7 تایی و یا 9 تایی برای روش ANP فازی وجود دارد اما با توجه به اصل روش فرایند سلسله مراتبی و تحلیل شبکه ای که از طیف 9 تایی استفاده می کنند ما نیز این طیف 9 تایی فازی را معرفی میکنیم.

تهیه پرسشنامه ANP فازی

نرخ ناسازگاری در پرسشنامه ها

برای هر پرسشنامه ANP فازی یک نرخ ناسازگاری وجود دارد که این نرخ باید از 0.1 کمتر شود دو راه برای محاسبه نرخ ناسازگاری وجود دارد اولین راه این است که امتیازات فازی را به عدد قطعی تبدیل کنیم و سپس نرخ ناسازگاری ماتریس قطعی را محاسبه کنیم و یا از روش نرخ ناسازگاری گوس و بوچر که در همین سایت وجود دارد استفاده کنید.

از طریق لینک زیر می توانید فیلم آموزشی طریق سایت پرسشنامه را تهیه کنید.

ورود به صفحه آموزش

چنانچه نیازمند مشاوره رایگان و انجام پروژه خود با این روش هستید با ما تماس بگیرید

تهیه پرسشنامه ANP فازی


مطالب مشابه و مرتبط

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهار =

انجام تخصصی پروژه، پایان نامه و مقاله تصمیم گیری چند معیاره-- کمترین هزینه بالاترین کیفیت ==> تماس یا تلگرام 09338859181تماس باما
+