تبلیغ دوم صنایع بیست
پرسشنامه ANP فازی

تهیه پرسشنامه ANP فازی

به این مطلب امتیاز دهید
جهت حمایت از ما، لطفا امتیاز این پست را از طریق ستاره های بالا مشخص کنید (فقط بر روی ستاره ها کلیک کنید)

از طریق لینک زیر می توانید فیلم آموزش تهیه پرسشنامه ANP فازی (فرایند تحلیل شبکه ای فازی) را دانلود نمایید. روش ANP فازی الگوریتمی همانند روش ANP دارد با این تفاوت که محاسبات با استفاده از طیف و اعداد فازی صورت می گیرد. نحوه تهیه پرسشنامه این روش، همانند پرسشنامه روش AHP فازی است. برای تهیه پرسشنامه باید ابتدا روابط درونی عوامل پژوهش تعیین گردد و سپس بر اساس روابط، پرسشنامه ANP فازی را ایجاد کرد و در اختیار خبرگان قرار داد تا پاسخ دهند.

طیف کلامی در روش ANP فازی

طیف های مختلفی از جمله طیف 5 تایی و یا 7 تایی و یا 9 تایی برای روش ANP فازی وجود دارد اما با توجه به اصل روش فرایند سلسله مراتبی و تحلیل شبکه ای که از طیف 9 تایی استفاده می کنند ما نیز این طیف 9 تایی فازی را معرفی میکنیم.

ابتدا باید مدل پژوهش را تشکیل دهیم سپس باید مقایسه زوجی عوامل پژوهش را تشکیل داد و با استفاده از طیف 9 تایی فازی مقایسات را تکمیل نمود. این فرایند می تواند با استفاده از نظرات چند خبره صورت بگیرد سپس جهت تشکیل مقایسه زوجی نهایی از مقایسات زوجی تمامی پاسخ دهندگان میانگین هندسی گرفت.

مقیاس AHP فازی

نرخ ناسازگاری در پرسشنامه ها

برای هر پرسشنامه ANP فازی یک نرخ ناسازگاری وجود دارد که این نرخ باید از 0.1 کمتر شود دو راه برای محاسبه نرخ ناسازگاری وجود دارد اولین راه این است که امتیازات فازی را به عدد قطعی تبدیل کنیم و سپس نرخ ناسازگاری ماتریس قطعی را محاسبه کنیم و یا از روش نرخ ناسازگاری فازی که در همین سایت وجود دارد استفاده کنید.

از طریق لینک زیر می توانید فیلم آموزشی طریق سایت پرسشنامه را تهیه کنید.

ورود به صفحه آموزش

چنانچه نیازمند مشاوره رایگان و انجام پروژه خود با این روش هستید با ما تماس بگیرید

انجام پروژه تصمیم گیری چند معیاره


مطالب مشابه و مرتبط

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

درباره ی مدیر سایت

کارشناسی مهندسی صنایع/کارشناسی ارشد مهندسی صنایع-صنایع/مسلط به مباحث تصمیم گیری چند شاخصه (MADM) در محیط های قطعی و فازی و خاکستری/ مسلط به نرم افزار های Super Decision - Expert Choice - Visual Promethee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 85 درصدی فیلم آموزش زمان سنجی به مناسبت سال جدید به مدت محدودجهت دانلود کلیک کنید
+